Aktualności

Od dłuższego czasu nie wprowadzałem nowych wiadomości. Dostałem jednak listy z pytaniami, czy nic się ze mną nie stało, albo czy nie zacząłem cierpieć na nawrót nerwicy. Dementuję :) – wzorem Marka Twaina mogę powiedzieć, że „pogłoski o mojej śmierci są mocno przesadzone” :)

Bardzo jednak wszystkim dziękuję za maile. Faktem jest, że muszę poświęcić trochę czasu na inne zadania – nadgonienie moich zawodowych kompetencji itd., stąd moja mniejsza aktywność i opóźnienia w odpowiadaniu na maile. Nie jestem również w stanie prowadzić zdalnej psychoterapii, o co czasami jestem (najczęściej nie wprost) proszony w mailach. Nie czuję się kompetentny, ani wystarczająco dostępny – i chyba po prostu nie ma to sensu, tak więc proszę o zrozumienie.

W dziale „Polecam” dołożyłem dwa nowe linki do stron o nerwicy m.in o wpływie uformowania w rodzinie alkoholowej – zachęcam do zapoznania się.

Wydawnictwo WAM zasugerowało mi, żebym rozważył napisanie kontynuacji czy uzupełnienia książki. Chciałbym to zrobić i nawet zacząłem zbierać materiały. To nie będzie szybko, ale jest możliwe. O ile uda mi się spełnić dwa warunki: że nie będę przyjmował roli ‚guru od wszystkiego’ i że nie będę w znaczącym stopniu powtarzał informacji z pierwszej książeczki. Niby warunki proste, ale jednak są pewnym wyzwaniem..

Pozdrawiam serdecznie wszystkich czytelników tej strony!

Grzegorz Szaffer

 

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.